Příslušníci kurzu základní přípravy v jeho průběhu darovali i finanční prostředky a šanci druhým na přežití

a17a7408.jpg

I v této náročné a nepříznivé situaci se na Velitelství výcviku – Vojenské akademii ve Vyškově podařilo vycvičit další bezmála čtyři stovky mužů a žen, kteří tak posílí profesionály na útvarech a zařízeních napříč celou Armádou České republiky. Skvělou zprávou pro nás je informace o tom, že se nováčci už na samém začátku své kariéry zapojují do podpory Vojenského fondu solidarity.

Splnili všechna kritéria kurzu základní přípravy, naučili se základním vojenským právům a povinnostem, získali potřebné základní znalosti i dovednosti pro výkon tohoto náročného poslání, složili vojenskou přísahu. Prošli těžkým výcvikem, který je počátkem jejich nové kariéry a přitom ještě stihli myslet na jiné.

V průběhu jejich tříměsíčního základního výcviku se totiž zapojili hned do dvou významných projektů solidarity. Prvním počinem byla finanční sbírka do Vojenského fondu solidarity, kdy mezi sebou nováčci u Úseku základní přípravy VeV-VA vybrali úctyhodných 44 329 korun. Další dobročinnou aktivitou pak bylo zapojení se do projektu Armáda dává naději, kdy 104 vojínů a vojínek rozšířilo během jediného dne řady Českého národního registru dárců dřeně.

Text: kpt. Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA

Foto: archiv ČNRDD, Michal Voska, OK MO

a17a7408.jpg

Fotogalerie

Příběhy pomoci - Lukáš Havlásek

Major Ing. Lukáš Havlásek z 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely je nejen vojákem, ale především tátou na plný úvazek.

100 let modré chrpy: Francie slaví století památky a solidarity

Francie slaví 100. výročí založení tradice tzv.

Příběhy pomoci - Milan Hudeček

Nadrotmistr Milan Hudeček, válečný veterán, který sloužil v zahraniční misi v Kosovu v roce 2003, dnes žije v domově pro seniory se specializovanou péčí.