Příběh malého bojovníka: Jak fond pomohl synovi válečného veterána

syn VV

Jsou příběhy bojovníků, co nás vždycky chytnou za srdce. Jedním z nich je i čtyřletý Dominik. Ten navzdory mimořádně závažné diagnóze Goldenharova syndromu běhá jako torpédo, počítá, znakuje a když chce mluvit, volí mezi češtinou a angličtinou.

Chlapeček se narodil s vrozenou vadou příčného rozštěpu rtu a se zkrácenou čelistí. Následovala operace třetího ouška a poté mnoho dalších operací. Má genetickou vadu křehkých kostí a nedostatečnou zubní sklovinu. Přestože absolvoval dvacet hospitalizací a čtrnáct anestezií a prakticky vyrůstá v nemocnicích, má pořád obrovskou chuť do života. „Potřebuju, aby byl v životě samostatný a optimistický,“ říká jeho maminka, která Dominika neskutečně podporuje.

Jeho tatínek, rtm. v. z. Tomáš Marek, dříve sloužící u 142. praporu oprav, válečný veterán z Kosova do Vojenského fondu solidarity přispívá téměř od jeho založení. „Nikdy mě nenapadalo, že tu pomoc jednou budu potřebovat já nebo moje rodina.“ Jsme rádi, že jsme mohli pomoci částkou 266 987 Kč na pořízení kostního sluchadla a speciální sedačky do auta a podpořit je tak alespoň malým dílem v jejich náročné cestě.

Příběhy pomoci - Pavel H.

Válečný veterán rtm. v. v. Pavel H. zasvětil svůj profesní život armádě.  Od roku 1998 sloužil u první profesionální 9. roty CBRN v Liberci, později u 31. CBRN praporu.

Příběh pomoci - Lukáš Hanč

Manželce poručíka Hanče se podařilo něco neuvěřitelného – během 8 měsíců přivedla na svět tři děti.

Běh pro válečné veterány okolo republiky

Vypukne už osmý ročník legendárního Běhu pro válečné veterány! Akci pořádá 22. základna vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou a bude to opět pořádná jízda:◾️ 1800...